Lokalita

Hostivice

Na území mezi Břvemi, Litovicemi a Hostivicí v sousedství hostivických rybníků se nachází lesík zvaný Bažantnice, obsahující mokřady, jež jsou významným hnízdištěm ptactva. Proto je zde vyhlášeno chráněné přírodní území Hostivické rybníky o rozloze 112,87 hektarů, zahrnující jak samotné rybníky a mokřady, tak i přilehlé druhotné lesní porosty. Právě na jižním okraji Hostivic, v bezprostřední blízkosti Hostivických rybníků, realizujeme výstavbu 127 bytů projektu rezidenčního bydlení Bažantnice.

Kam v okolí

Bažantnice se nachází na samém okraji Prahy a nabízí jedinečný poměr divoké přírody a dostupnosti služeb. Hostivice přináší vynikající dostupnost centra hlavního města všemi způsoby dopravy. Pokud cestujete často do zahraničí, určitě oceníte skvělou dostupnost letiště.

Na rozdíl od satelitního bydlení na okrajích Prahy je pro naše obyvatele k dispozici pokročilá občanská vybavenost – kromě mateřské, základní či umělecké školy je v Hostivici i gymnázium. Na své si přijdou sportovci, milovníci procházek, kultury a přírody, ale i vyznavači dobrého jídla a pití.

Příroda

Na území mezi Břvemi, Litovicemi a Hostivicí v sousedství hostivických rybníků se nachází lesík zvaný Bažantnice, obsahující mokřady, jež jsou významným hnízdištěm ptactva. Proto je zde vyhlášeno chráněné přírodní území Hostivické rybníky o rozloze 112,87 hektarů, zahrnující jak samotné rybníky a mokřady, tak i přilehlé druhotné lesní porosty. Právě na jižním okraji Hostivic, v bezprostřední blízkosti Hostivických rybníků, realizujeme výstavbu 127 bytů projektu rezidenčního bydlení Bažantnice.

Vyhledávaná oblast vzácného ptactva

Hostivické rybníky a mokřady jsou významným zachovaným hnízdištěm vzácného ptactva. Chráněné přírodní území se rozprostírá na ploše o rozloze bezmála 113 hektarů.

Poslechněte si atmosféru přírody

 

Doprava

 • Autem – Zličín je cca 4 km

  Projekt je situován v okrajové části obce Hostivice, v docházkové vzdálenosti od hranice hlavního města Prahy (300m). Vynikající dopravní dostupnost. Hostivice se nachází jen zhruba kilometr od pražské čtvrti Zličín, je tak téměř součástí hlavního města Prahy. Místo je výborně dostupné automobilovou dopravou přímo z Pražského okruhu a D7. Přímé napojení na D5, D1 a rychlostní silnice ve směru Karlovy Vary a Chomutov.

 • Autobusem – Zastávka MHD linek se nachází v blízkosti pozemku

  Lokalita je výborně dostupná příměstskou dopravou z hlavního města Prahy. Před pozemkem je situována autobusová zastávka MHD linek č. 306, 607 Na Pískách směr Praha – Zličín. Autobusem se do centra Prahy dostanete pohodlně za zhruba 30 minut jízdy.

 • Vlakem – Zastávka Hostivice-Sadová s dostupností přes stanici Zličín na Smíchovské nádraží a Praha hl. nádraží

  Kvalitní je též dostupnost vlakovou dopravou. Je možné využít vlakové zastávky Hostivice – nádraží s dostupností na Masarykovo nádrží a Prahu hlavní nádraží, dále je zde možnost využít i vlakovou zastávku Hostivice – Sadová s dostupnosti přes stanici – Zličín na Smíchovské nádraží.

 • Na kole

  Jižní část města s obytným souborem Bažantnice je umístěna v blízkosti cyklostezky a rozsáhlých lesních cest vhodných pro cyklisty.

Občanská vybavenost

Lokalita Hostivice nabízí veškerou potřebnou občanskou vybavenost. V dojezdové vzdálenosti do 5 minut se nechází OC Zličín s kompletní škálou obchodů. Škola má v Hostivici tradici již od dob před třicetiletou válkou. Dnes se vyučuje v budově z roku 1906 v Komenského ulici a v novém školním areálu v ulici U Zámecké zdi. Další malá škola sídlí v ulici Pionýrů. V místě se nachází mateřská škola, která byla v roce 2006 zrekonstruována a přistavěna. Zdravotní péči zajišťují lékaři ve zdravotním středisku v Prostřední ulici i v dalších ordinacích. Byly rozšířeny lékařské služby praktických a zubních lékařů, ordinace interny, gynekologie, psychiatrie, očního lékaře a rehabilitace.

Ke zlepšení péče o seniory významně přispěla výstavba domova s pečovatelskou službou a domova důchodců v centru města. Významným centrem společenského dění je Sokolovna v Jiráskově ulici. Ke kulturním účelům je využíván také hostivický zámek, kde se konají koncerty vážné hudby a výstavy. Stadion v Litovické ulici, tenisové kurty pod Litovickým rybníkem i nedávno otevřený Sportovní areál Břve slouží ke sportu.

Okolí

Oblast jižních Hostivic má svůj vytříbený charakter. Takto jsme přistupovali i k výstavbě projektu rezidenčního bydlení Bažantnice. Vybudovali jsme prostor, kde je dostatek místa pro realizaci lidí, rozjímání a sdílení radosti z pobytu na dosah neokoukané a jedinečné přírody. Chceme, aby se naši rezidenti vzájemně respektovali a cítili dobře.

 • Hrad Křivoklát

  Příjemný výlet za historií může představovat cesta na hrad Křivoklát, který se nachází jen několik desítek kilometrů od Hostivice. Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nachází se v nadmořské výšce 285–290 metrů na skalnatém ostrohu nad Rakovnickým potokem, přítokem řeky Berounky na území městyse Křivoklátu v okrese Rakovník ve Středočeském kraji. Hrad je v majetku České republiky a je zpřístupněný veřejnosti.

 • Letiště Praha

  Letiště Václava Havla se nachází v dojezdové vzdálenosti několika kilometrů od projektu bydlení Bažantnice. Letadla můžete často spatřit doslova nad hlavou. Výborná dostupnost pro obchodní cestující i dovolenkáře a výletníky.

 • Praha

  Bydlení v Bažantnici poskytuje nespornou výhodu perfektní dostupnosti hlavního města Prahy, kde jste doslova za několik minut. Praha jako české společenské, ekonomické a kulturní centru, nabízí nepřeberné množství příležitostí. Praha je hlavním městem České republiky a centrem politiky, mezinárodních vztahů, vzdělávání, kultury a ekonomiky země. Je sídlem nejvyšších zákonodárných, správních a politických orgánů státu.